Дарина,
43 роки, мама 2-х дітей

В нашій родині Новий рік та Різдво – це, передусім, смаколики й подарунки. Стільки солодощів, як в грудні-січні не вживають в інші місяці. І настільки часто не накривається по-святковому стіл, як на зимові свята: День святого Андрія, католицьке Різдво, Новий рік, православне Різдво, Маланки, свято Василя…. Ці дні насичені зустрічами з багатьма рідними людьми та кожного хочеться пригостити, для кожного накрити стіл.

Готувати я вмію і роблю це залюбки. Чоловік ще на початку грудня традиційно купує багато борошна, бо знає, що мої фірмові страви це передусім випічка: рулет із маком, пиріжки, завиванець з яблуками, різдвяні пампушки та імбирні пряники. Українці – щедра та хлібосольна нація, ми любимо смачно поїсти. І в цьому сенсі моя родина підтримує цю традицію. А якщо після їжі з’являється важкість після їди в наслідок ферментної недостатності підшлункової залози, то мені допомагає Креон®.

Охоче поділюся рецептом, що дістався мені від прабабусі. Це “Хліб із запеченими символами”. Він прикрашає наш новорічний стіл щороку і є не тільки смаколиком, а й цікавою магічною розвагою для всієї родини. Всередині цього хліба запікаються різні невеликі предмети із символічним значенням. Це може бути монетка, каблучка, ключ, квасоля, часник. І коли за вечерею збирається вся родина, кожен відламує по шматку. Якщо знаходить каблучку – людині слід готуватися до весілля, ключ – до переїзду чи подорожі, монетка – тішитися багатством, квасоля – до певних клопотів й успіхів, часник –до палкого кохання. Якщо комусь нічого не дісталося в шматочку, це означає, що ваше майбутнє належить цілком вашій волі.

Плетений різдвяний хліб із «сюрпризами» всередені

Поділюся з вами рецептом:

тепле (кімнатної температури) молоко - 0,5 літра
цукор - 4 ст.л.
сіль - 1 ст.л.
сипучі дріжджі - 50 г.
яйця - 4 шт.
маргарин - 125 г.
борошно - 2 склянки + скільки візьме тісто.


Спочатку замісіть опару: з'єднайте молоко, 1-2 ст.л. цукру, сіль, дріжджі й борошно. Дайте постояти 1-2години. Після цього змішайте міксером яйця з 1-2 столовими ложками цукру і влийте в опару. Додайте борошна, замісіть тісто. Не дивуйтеся, якщо воно буде виходити досить крутим. В кінці замісу додайте ще маргарин. Ретельно вимісіть тісто накрийте рушником і дайте постояти ще 1-2 години. Тісто, що підійшло розділіть на 2 частини із співвідношення, що перша частина це 3/4 тіста, а інша– 1/4 всього тіста. З більшої частини розкатайте 4 смужки й сплетіть косичку. При плетінні сховайте в тісто підготовлені (вимиті, висушені й трохи притрушені борошном символи, за бажанням їх можна загорнути попередньо в харчову фольгу).Тісто, що залишилося, теж розділіть на 3 частини і сплетіть в косу. Покладіть тісто в форму: спочатку велику косу, потім на неї покладіть маленьку. Залиште на пів години підходити. Змастіть збитим яйцем і поставте в духовку на годину при 180 градусах. Хліб виходить смачним, важко зупинитися на одному шматочку. Але, якщо виникне важкість після їди в наслідок недостатності ферментів підшлункової залози, знайте – у нагоді стане Креон®.

Дмитро
54 роки,
власник типографії